معرفی بزرگترین آبشار ایران

یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران  ابشار گزو است این ابشار در جنگل های زیبا و سرسبز منطقه سواد کوه در استان مازندران واقع شده است . ارتفاع ان تقریبا ۷۰ متر می باشد.

ir3159-4

این ابشار در نزدیکی های امامزاده گزو قرار دارد.برای رسیدن به این ابشار زیبا  و دیدنی چندین مسیر وجود دارد که بیش تر ان ها از کنار سد البرز معروف به سد لفور عبور می کند. البته بهترین و خوش مسیرترین راه مسیر جاده فیروز کوه است که به این ترتیب می باشد پس از رسیدن به شهر شیرگاه  به سمت خروجی شهر بروید و از میدان به سمت چپ تغییر مسیر داده و به طرف سد البرز یا همان سد لفور حرکت کنید .

ir3159-3

جاده به تدریج ارتفاع می گیرد و با دور زدن به دور دریاچه سد امتداد پیدا می کند. این جاده جنگلی و خاکی زیبا ذارای پیچ و خم های زیادی می باشد.در طول مسیر دو راهی های زیادی وجود دارد اما وجود تابلوها به شما کمک خواهد کرد تامسیر را راحت تر و سریع تر پیدا کنید.

ir3159-2

یکی از تابلوها شما را به سمت استانه سه بزرگوار که به امامزاده گزو معروف است هدایت می کند مسیری حدود ۳۱ کیلومتر که خاکی می باشد را طی کنید که حدودا بیش از دو ساعت طول می کشد پس از رسیدن به امامزاده گزو باید مسیری جنگلی را برای دیدن ابشار زیبا و دیدنی گزو پیاده روی کنید مسیری که شیب نسبتا زیادی به سمت پایین دارد امتداد مسیر به گونه ای است که تا فاصله ۲۰ متری نمی توانید ابشار زیبای گزو را ببیند اما صدای دلنشین ان به گوش می رسد.

ir3159-1

سعی کنید حتما لباس و کفش مناسب به همراه داشته باشید تا راحت تر بتوانید مسیر را طی کنید پس از مدتی پیاده روی از جاده جنگلی به پای بزرگ ترین ابشار ایران می رسید ابشاری زیبا و کم نظیر  که از بالای دیواره ای صخره ای به شکل نیمه استوانه و از ارتفاعی حدود ۷۰ متری به پایین می‌ریزد و هر بیننده ای را مسحور زیبایی و ابهت خودش می کند.

ir3159

اطراف ابشار پوشیده از خزه های زیادی است که زیبایی ابشار را دو چندان کرده است.وجود این ابشار طراوات و سرسبزی بیشتری به ابن منطقه بخشیده است. دهانه آبشار امامزاده گزو آنقدر زیبا، دیدنی و رویایی است که انسان به هنگام تماشای آن مات و مبهوت می ماند. آبشار با ابهت، حیرت انگیز،دیدنی و رویایی امامزاده گزو ، بدون شک جزء یکی از زیباترین آبشارهای خاورمیانه می باشد.

آمار سایت آژانس فرزانگان

454677
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه اخیر
کل بازدید
144
104
340
453556
2175
3593
454677

آی پی شما: 3.81.28.94